Witamina D3, zwana również “witaminą słońca”, jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jej najważniejszym źródłem jest synteza w skórze pod wpływem promieniowania UVB, jednak może być również spożywana w diecie lub w formie suplementów.

Witamina D3 pełni wiele ważnych funkcji w organizmie. Jedną z nich jest regulowanie gospodarki wapniowo-fosforanowej, co wpływa na zdrowie kości i zębów. Witamina ta zwiększa wchłanianie wapnia i fosforu z jelit, co pozytywnie wpływa na ich stężenie we krwi. Ponadto, witamina D3 wpływa na pracę mięśni, a także na układ immunologiczny.

Niedobór witaminy D3 może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych. Przede wszystkim zwiększa ryzyko osteoporozy, która prowadzi do osłabienia kości i większej podatności na złamania. Niedobór witaminy D3 może również wpłynąć negatywnie na układ immunologiczny, prowadząc do zwiększonej podatności na infekcje oraz choroby autoimmunologiczne.

Jednym z prostszych sposobów, aby zwiększyć spożycie witaminy D3, jest spożywanie produktów wzbogaconych w tę witaminę. Syropy do wody z witaminą D3 to doskonałe źródło tej witaminy, a jednocześnie stanowią orzeźwiający i smaczny napój. Dzięki temu, nawet osoby, które nie mają możliwości spędzania dużo czasu na słońcu lub mają problemy z wchłanianiem witaminy D3 z pożywienia, mogą zadbać o swoje zdrowie w łatwy sposób.

Poznaj nasze suplementy diety z witaminami D i C z serii LEMONIADOWE

Witamina D3 jest niezwykle ważna dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jej niedobór może prowadzić do wielu problemów zdrowotnych dlatego tak ważna jest jej suplementacja. Sięgnij po nasze suplementy diety z serii Lemoniadowe z witaminami D i C, w trzech pysznych wariantach smakowych.

Wszystkie produkty zamówisz w naszym sklepie www.syropy.eu

Źródło:

Wasilewska L., Witamina D3 – Co to jest? Jak działa? Wszystko o witaminie D3, Biozdrowo, https://biozdrowo.pl/witamina-d3-co-to-jest-jak-dziala-wszystko-o-witaminie-d3/